Přeskočit na obsah
DSC_0133

Kurzy paraglidingu

Paragliding je bezpochyby nejdostupnějším způsobem létání jak cenou, tak skladností „letadla“. Společností (a zejména pojišťovnami) je tento sport chápán jako rizikový, to je dáno zejména jeho historií. V dnešní době již míra adrenalinu a nebezpečí záleží pouze na tom, jak pilot létá a v jakých podmínkách. Abychom se naučili létat bezpečně, je nutné absolvování základního kurzu s následným postupným rozvojem vlastních schopností. Životně důležitá je sebereflexe. Abychom létali legálně, je nutné přezkoušení k získání pilotního průkazu, podobně jako v autoškole.
Pro zájemce, kteří ještě s paraglidingem nemají zkušenosti, je třeba získat nejprve licenci „pilot“ udělenou po úspěšném zvládnutí základního kurzu. Pro zkušené piloty pak nabízíme kurzy určené pro získání kvalifikace „sportovní pilot“ a „tandempilot.“
Všechny kurzy probíhají dle osnovy PL3 stanovené LAA ČR (podrobněji zde).

Základní kurz "PILOT"

Cílem je splnění teoretických i praktických podmínek pro získání licence „pilot“ včetně přezkoušení. První část probíhá na cvičných terénech v okolí Olomouce s ohledem na aktuální počasí a časové možnosti účastníků. Na druhou část se přesuneme na kopec s převýšením nad 300 m, obvykle Javorový Vrch u Třince.

Rozsah: min. 6 dnů praktického výcviku + 16 hodin teoretické výuky.

Cena: 13.490 Kč

Zahrnuje:

Seznamovací kurz

Cílem je seznámit se se základy paraglidingu – teorií i praxí.
V praxi jde o absolvování prvních 3 dnů základního kurzu. Tedy realizace na cvičných terénech v okolí Olomouce s ohledem na aktuální počasí a časové možnosti účastníků.
Obsahuje ukázku, praktický výcvik pozemní přípravy včetně startu s odpoutáním, úvod do teoretické přípravy.  

Cena: 6.500 Kč

Zahrnuje:

Pokračovací kurz

Určen pro ty, kteří absolvovali pouze seznamovací kurz (viz výše).
Odpovídá náplni druhé části základního kurzu včetně přezkoušení za účelem získání licence „pilot“.

Rozsah: min. 3 dny praktického výcviku + 12 hodin teoretické výuky.

Cena: 8.000 Kč

Zahrnuje:

Kurz "SPORTOVNÍ PILOT"

Příprava na splnění podmínek k získání licence „sportovní pilot“ včetně přezkoušení. Praktický výcvik probíhá rovnou na kopci s převýšením nad 300 m. Termíny obyčejně spojujeme s druhou částí základních kurzů.

Cena: 8.500 Kč

Zahrnuje:

Kurz "TANDEM PILOT"

Příprava na splnění podmínek k získání licence „tandempilot“ včetně přezkoušení. Termíny obyčejně slučujeme se základním kurzem v plné délce!

Cena: 16.000 Kč

Zahrnuje: