Přeskočit na obsah

O nás

Škola paraglidingu X-pert

Naše škola vznikla již v roce 2001 jako dítě Jiřího Valenty, spolu s provozem Leteckého klubu Draci a zázemím pro provoz navijáku na úrodné, ale ploché Hané. Nikdy nebyl a ani nebude naším záměrem vyprodukovat ročně velká kvanta pilotů. Spíše se snažíme v rámci českých podmínek o co nejkvalitnější výuku v menších počtech žáku na kurz, obvykle maximálně 8 na jeden kurz. V první polovině kurzu se pohybujeme v okolí Olomouce a na menších, cvičných terénech, ale naše hlavní působiště je na Javorovém Vrchu u Třince, který lze označit jako moravskou Mekku paraglidingu. Máme tu k dispozici horskou chatu s ubytováním, restaurací a veškerým potřebným zázemím. 

Neuděláme z vás během kurzu špičkové piloty, ale to nikdo v základním kurzu. Kdo tvrdí opak, ten lže. Zato vás však naučíme, jak létat bezpečně a dáme vám dobrý základ, na kterém se dá stavět. Navíc každému našemu žákovi garantujeme doživotní servis, takže vám budeme radit a pomáhat kdykoliv budete chtít. Samozřejmě jste vítáni na dalších kurzech buď jako žáci nebo třeba jen jako zapálení posluchači našich chytrých slov. Naše absolventy rádi vezmeme také na výlety za létáním v zahraničí, nebo jen na polétání si odpoledne po práci. Naším cílem je vychovávat co nejlepší piloty s dlouhou životností a věnovat se jim tak dlouho, jak jen budou potřebovat a sami chtít. A během toho si užít co nejvíce zábavy a vychutnat si svět z výšky.

Náš tým:

Jirka Valenta (Velký Drak)

Inspektor provozu paraglidingu, instruktor a tandem pilot.

Paraglidingu se věnuje už od roku 1994, přežil tedy dřevní doby na doma šitých hadraplánech spíchnutých z látek, co se zrovna daly sehnat. Byl u zrodu Letecké amatérské asociace ČR a záhy se taky dal do jejích služeb, aby začal pracovat na větší bezpečnosti našeho sportu. Dnes je to služebně nejstarší inspektor provozu v ČR.

Filip Hába

Hlavní instruktor, tandem pilot a náš certifikovaný balič záložních padáků.

Jirkův žák, paraglidingu se věnuje od roku 2007. Nemá žádné závodnické ambice, ani snahy o uletění nejdelšího přeletu, létá pro radost a vždy se snaží si den pod padákem co nejvíc užít. V naší škole je hlavním lektorem, který se vám bude věnovat po dobu kurzu a pokud budete chtít, i po celou dobu letecké kariéry. Dále se s ním samozřejmě setkáte na tandemových letech a na společných akcích.

Štěpán Tylich

Instruktor a tandem pilot.

Žák Jirky a Filipa, létání se věnuje od roku 2010 a svých 15 let. Prošel programem Talentované mládeže Letecké amatérské asociace ČR na výchovu mladých pilotů. V naší škole je hlavním meteorologem a taky jediným instruktorem, který má zkušenosti ze závodů. Tvrdí, že ho závody nijak nenaplňují, a tak se raději věnuje pohodovému létání pro zábavu. V naší škole je součástí lektorského týmu, který se vám bude věnovat po dobu kurzu, během tandemového letu i na společných akcích.

Martina Šinclová

Školní ajťák a markeťák.

Nelétá, ale stará se o background školy od roku 2021. Ať už jde o shánění učebních materiálů, celé webové stránky a IT, sociální sítě, poukazy na tandem, plakáty k akcím nebo jinou reklamu školy, za vším stojí Marťa. Na kopci ani na školních akcích ji nepotkáte, ale pokud by instruktoři nebyli na sociálních sítích nebo na e-mailu k dispozici, přiběhne na pomoc.