O nás

Naše škola vznikla již v roce 2001 jako dítě Jirky Valenty, spolu s provozem Leteckého klubu Draci a zázemím pro provoz navijáku na úrodné, ale ploché Hané.

Nikdy nebyl a ani nebude naším záměrem vyprodukovat ročně velká kvanta pilotů. Spíše se snažíme v rámci českých podmínek o co nejkvalitnější výuku v menších počtech žáků na kurz, obvykle maximálně 8 na jeden kurz. 

V první polovině kurzu se pohybujeme v okolí Olomouce a na menších, cvičných terénech. Naším hlavním působištěm je ale Javorový vrch u Třince, který lze označit moravskou Mekkou paraglidingu. Máme zde k dispozici horskou chatu s ubytováním, restaurací a veškerým potřebným zázemím.

Kvalitní výuka

Doživotní servis

Zázemí a výlety

Neuděláme z vás během kurzu špičkové piloty, ale to nikdo v základním kurzu. Kdo tvrdí opak, ten lže. 

Zato vás však naučíme, jak létat bezpečně a dáme vám dobrý základ, na kterém se dá stavět. Navíc každému našemu žákovi garantujeme doživotní servis, takže vám budeme radit a pomáhat, kdykoliv budete chtít.

Samozřejmě jste vítáni na dalších kurzech buď jako žáci nebo třeba jen jako zapálení posluchači našich chytrých slov.

Naše absolventy rádi vezmeme také na výlety za létáním v zahraničí, nebo jen na polétáni si odpoledne po práci. 

Naším cílem je vychovávat co nejlepší piloty s dlouhou životností a věnovat se jim tak dlouho, jak jen budou potřebovat a sami chtít. A během toho si užít co nejvíce zábav a vychutnat si svět z výšky.

Náš tým

Jirka Valenta (Velký Drak)

Inspektor provozu paraglidingu, instruktor a tandem pilot

Paraglidingu se věnuje už od roku 1994, přežil tedy dřevní doby na doma šitých hadraplánech spíchnutých z látek, co se zrovna daly sehnat. Byl u zrodu Letecké amatérské asociace ČR a záhy se taky dal do jejích služeb, aby začal pracovat na větší bezpečnosti našeho sportu. Dnes je to služebně nejstarší inspektor provozu v ČR.

Filip Hába

Hlavní instruktor, tandem pilot a náš certifikovaný balič záložních padáků

Jirkův žák, paraglidingu se věnuje od roku 2007. Nemá žádné závodnické ambice, ani snahy o uletění nejdelšího přeletu, létá pro radost a vždy se snaží si den pod padákem co nejvíc užít. 

V naší škole je hlavním lektorem, který se vám bude věnovat po dobu kurzu a pokud budete chtít, i po celou dobu letecké kariéry. Dále se s ním samozřejmě setkáte na tandemových letech a na společných akcích.

Štěpán Tylich

Instruktor a tandem pilot

Žák Jirky a Filipa, létání se věnuje od roku 2010 a svých 15 let. Prošel programem Talentované mládeže Letecké amatérské asociace ČR na výchovu mladých pilotů. 

V naší škole je hlavním meteorologem a taky jediným instruktorem, který má zkušenosti ze závodů. Tvrdí, že ho závody nijak nenaplňují, a tak se raději věnuje pohodovému létání pro zábavu. 

Je součástí lektorského týmu, který se vám bude věnovat po dobu kurzu, během tandemového letu i na společných akcích.

Martina Šinclová

Školní pozemní technik, ajťák, markeťák, fotograf a příležitostný svozař 

Nelétá ani neučí, ale stará se o background školy od roku 2021. Sežene učebnice na kurzy, spravuje webové stránky a sociální sítě, protože nejmladší. Chystá reklamy, poukazy na tandem, plakáty, fotí, občas i natáčí, hraje na kytaru, zpívá, sem tam něco uvaří. 

Akcí ani kurzů se příliš pravidelně neúčastní, přesto se snaží být vždy po ruce. Alespoň online jako technická podpora instruktorům.