Přeskočit na obsah
METIS 4

Tandemové lety

Pro ty, kteří ještě váhají, zda je pro ně létání vůbec přijatelné, nabízíme lety na dvoumístném padákovém kluzáku se zkušeným pilotem. Je to ideální způsob jak zjistit, co s Vámi udělá volný prostor okolo.
Tandemový let je také skvělým dárkem, který lze pojmout jako adrenalinový, ale také velmi „romantický“ zážitek. Vše závisí pouze na domluvě s našimi piloty.

Cena tandemového letu: 1.900 Kč

Cena tandemového letu s videozáznamem: 2.300 Kč

Příplatek za termický let: 250 Kč za každých započatých 10 minut přesahujících 20minutový let

Standardní doba letu je 10 – 15 minut. Spolu s dopravou na start a přípravou k letu, včetně krátké instruktáže, trvá celá akce přibližně 60 minut. Na místě pak (dle aktuálních termických podmínek) lze přiobjednat termický let, tj. let s převýšením alespoň 200 m nad výšku startu v trvání min. 25 minut. Pokud si myslíte, že budete mít o takovou variantu zájem, uveďte tuto skutečnost při domlouvání termínu, abychom jej podle přání uzpůsobili.

Vždy je za letu možnost přidat některé akrobatické prvky prováděné v paraglidingu. Ty jsou bez příplatku. Ovšem je třeba počítat s tím, že těmito figurami se rychleji vytratí výška. Délka letu je pak o pár desítek vteřin zkrácena. Nicméně celý zážitek bezpochyby velice prohloubí!

Informace o termínu a terénu:

Obdarovaný nebo objednavatel napíše na náš email tandemy@paragliding-skola.cz, zda preferuje některý konkrétní termín, nebo má jen hrubé nároky (víkendy/svátky). Odpovědí následně dostane potvrzení termínu, případně vybereme vhodnější pro obě strany.

Jakmile dohodneme termín, sdělíme Vám telefonicky den nebo dva před určeným termínem, v kolik hodin a kde se sejdeme. Let uskutečníme na některém z beskydských terénů, konkrétní lokalitu určíme až podle aktuálního směru větru. Nejčastěji létáme na Javorovém (Oldřichovice u Třince),  Ondřejníku (mezi Frenštátem a Frýdlantem) a na Straníku (u Žiliny). Paragliding je zcela závislý na počasí, proto je možné, že vybraný termín budeme muset posunout podle aktuálního vývoje počasí. Ale není třeba se obávat konce platnosti poukazu, ta je neomezená!

Doporučená výbava:

Pevná kotníková obuv (např. trekkingová nebo jiná turistická), teplejší oblečení (dlouhé nohavice a rukávy – nahoře to fouká). Fotky a videa můžete také pořizovat sami bez příplatku, doporučujeme ale vše volné přivázat na provázek (shora to rádo padá).

Nic víc nepotřebujete, vše ostatní včetně krátké instruktáže před samotným letem zajistíme my.