Náš tým

Kdo jsme

Jirka Valenta (Velký Drak)

Inspektor provozu paraglidingu, instruktor a tandem pilot. Létání se věnuje už od roku 1994, přežil tedy dřevní doby na doma šitých hadraplánech spíchnutých z látek, co se daly zrovna sehnat. Byl u zrodu Letecké amatérské asociace ČR a záhy se taky dal do jejích služeb, aby začal pracovat na větší bezpečnosti našeho sportu. Dnes je to služebně nejstarší inspektor provozu v ČR.

Filip Hába

Hlavní instruktor, tandem pilot a náš certifikovaný balič záložních padáků. Jirkův žák, paraglidingu se věnuje od roku 2007. Nemá žádné závodnické ambice, ani snahy o uletění nejdelšího přeletu, létá pro radost a vždy se snaží si den pod padákem co nejvíc užít. V naší škole je hlavním lektorem, který se vám bude věnovat po dobu kurzu a pokud budete chtít, i po celou dobu letecké kariéry. Dále se s ním samozřejmě setkáte na tandemových letech a na společných akcích.

Štěpán Tylich

Instruktor a tandem pilot. Žák Jirky a Filipa, létání se věnuje od roku 2010 a svých 15 let. Prošel programem Talentované mládeže Letecké amatérské asociace ČR na výchovu mladých pilotů. V naší škole je hlavním meteorologem a taky jediným instruktorem, který má zkušenosti ze závodů. Tvrdí, že ho závody nijak nenaplňují, a tak se raději věnuje pohodovému létání pro zábavu. V naší škole je součástí lektorského týmu, který se vám bude věnovat po dobu kurzu, během tandemového letu i na společných akcích.

Martina Šinclová

Školní pozemní technik, ajťák, markeťák, fotograf a příležitostný svozař. Nelétá ani neučí, ale stará se background školy od roku 2021. Sežene učebnice na kurzy, spravuje webové stránky a sociální sítě, protože nejmladší. Chystá reklamy, poukazy na tandem, plakáty, fotí, občas i natáčí, hraje na kytaru, zpívá, sem tam něco uvaří. Akcí ani kurzů se příliš pravidelně neúčastní, přesto se snaží být vždy po ruce. Alespoň online jako technická podpora instruktorům.